Jak dobrać stanik?

“jak dobrać rozmiar biustonosza?” Każda z nas nie raz i nie dwa zadawała sobie to pytanie, tym bardziej, że kobiecy biust zmienia się na przestrzeni lat. To oczywiste, że producenci bielizny pomimo dokładania wszelkich starań produkują bieliznę, która może się różnić między sobą, pomimo zastosowania tego samego rodzaju materiałów lub rozmiarów. Ważny jest również fakt, że w różnych krajach obowiązuje inna rozmiarówka. Przed zakupem biustonosza dobrze jest więc skorzystać z tabeli rozmiarów.

Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar biustonosza nosisz, możesz wykorzystać nasz kalkulator – sprawdź jaki masz rozmiar. Dokładnie zmierz obwody ciała, nasz kalkulator je przeliczy i podpowie, jaki rozmiar powinnaś nosić.

Co to jest rozmiar biustonosza?

Rozmiar stanika to zawsze liczba, określająca obwód pod biustem i litera określająca wielkość miseczki. W tym wypadku nie ma znaczenia, jakiej firmy biustonosz wybierasz, wygląd rozmiaru zawsze będzie analogiczny. Oczywiście istnieje również inna rozmiarówka, która na pewno jest Ci znajoma. Część biustonoszy ma rozmiary: s, m , l, xl. Zazwyczaj są to biustonosze, które są elementem dwuczęściowego stroju kąpielowego. Są to staniki sportowe lub okazjonalne. Przy doborze biustonosza najlepiej jednak skorzystać z wykwalifikowanej obsługi sklepu internetowego, jak u nas, bądź w sklepie stacjonarnym skorzystać z usług brafiiterki (nasz sklep stacjonarny na Wilanowie oferuje takie usługi). Brafiterka to osoba, która doskonale wie jak pomóc wybrać właściwy stanik. Bardzo często, po skorzystaniu z jej usług, może się okazać, że nosisz zupełnie inny rozmiar, niż się spodziewałaś! Rozmiary staników mogą być różne, jednak zawsze warto wybrać biustonosz, który będzie dla Ciebie komfortowy.

jak dobrać stanik

MIT: większość kobiet uważa, że miseczka jest najważniejsza w rozmiarze biustonosza, ale tak nie jest. Inny jest rozmiar miseczki np. D dla rozmiaru pod biustem 75, a inna wielkość dla 95.

Od czego zacząć, aby prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza?

Całość procesu dobrania biustonosza zaczynamy od zmierzenia się pod biustem. Chociaż może wydawać się to błahostką, to tak nie jest. Ilość centymetrów pod biustem to tzw. podbiuście, które przy wyborze biustonosza powinno stanowić punkt wyjściowy. Drugą częścią rozmiaru jest wielkość miseczki.

pomiar obwodu pod biustem

Rozmiary stanika – jak dobrze się zmierzyć?

Rozmiar pod biustem (obwód w biuście), mierzymy poprzez przyłożenie centymetra bezpośrednio pod piersiami. Rozmiar zależy od budowy naszego ciała, to co ważne to, to aby centymetr nigdzie się nie pozawijał i był na całym obwodzie ułożony w tej samej linii. Mierząc się nie można być ani na pełnym wdechu, ani wydechu. Centymetr powinien ścisło przylegać do ciała i delikatnie ściskać nas pod biustem. Nie chodzi o to, by miarka krawiecka zaczęła dotykać żeber, ale żeby lekko ugniotła skórę. Nie sprawiaj sobie bólu, ale lekko dociśnij centymetr. Tylko w ten sposób dobierzesz prawidłowo rozmiar biustonosza. Obwód pod biustem to bardzo istotny pomiar, który pozwoli dobrać odpowiedni rodzaj biustonosza. Jeśli nie możesz określić, czy dobrze zdjęłaś rozmiar pod biustem skonsultuj się z nami. W celu realizacji zapytania napisz do nas lub zadzwoń! Pomożemy ci dobrać rozmiar biustonosza.

dobór rozmiaru biustonosza

Rozmiar staników – jak rozumieć wyniki pomiarów?

Zapisz lub zapamiętaj wyniki mierzenia. Zastanów się, który rozmiar jest Ci najbliższy. Każda z nas jest inna więc, nigdy nie wyjdzie nam idealny wynik pomiaru opiewający na 75 czy 85 cm pod biustem, dlatego musisz dobrać ten rozmiar, który odpowiada rozmiarówce. Tabela rozmiarów jest dostępna na naszej stronie.

rozmiar biustu

Najlepszą praktyką jest zaokrąglenie rozmiaru w dół. Po zakupie stanika, obwód w biuście raczej nie ulegnie zmianie na przestrzeni jego użytkowania, ale sam stanik może bardzo delikatnie rozejść się w praniu. Wybranie mniejszego rozmiaru stanika zapobiegnie sytuacji, kiedy to biustonosz stanie się na ciebie zbyt duży. Pamiętaj jednak, że twój komfort powinien być najważniejszy i pomimo tego, że jest wiele szkół, które wskazują ile odejmować od wyniku mierzenia i jak wybierać biustonosze, to tak naprawdę każda z nas powinna opracować swój indywidualny schemat. Najlepsza opcją przy doborze biustonosza, jest wzięcie pod uwagę takich czynników jak: konsystencja naszego ciała – ilości tkanki tłuszczowej, wrażliwości na dotyk – niektóre z nas wolą luźniejsze elementy bielizny i nic w tym złego. Ważnym czynnikiem jest również model oraz materiał, z którego wykonany jest biustonosz. Niektóre materiały są bardzo elastyczne, inne nie. Na pewno jednak nie zaokrąglamy uzyskanego z pomiary wyniku w górę, chociaż i tak od tej zasady zdarzają się wyjątki.

Nie jesteś pewna, czy umiesz samodzielnie dobrać rozmiar biustonosza?

Co zrobić jeśli nie możesz dobrać biustonosza? Obwód pod biustem, a w zasadzie wymiar, który uzyskałaś powinien stanowić jedynie punkt wyjścia do przymiarek. Tak jak z innymi elementami garderoby – musisz mierzyć i sprawdzić co Ci pasuje. Obwód w biuście to informacja jedynie ułatwiająca wybór, bo możesz już ze sobą wziąć do przymierzalni konkretne rozmiary. Jednak pamiętaj, że dobrze dobrany biustonosz nie może być ani zbyt uciskający, ani zbyt luźny. Niektóre kobiety mają problem z obwodem w biuście – nie są pewne, czy wykonały go na właściwiej wysokości. Obejrzyj filmiki w internecie, które pokazują jak dobrać biustonosz i rozmiary staników. Na pewno ułatwi ci to działanie.

Jak dobrać rozmiar biustonosza – co z tą miseczką?

Wiele kobiet skupia się jedynie na tym, aby biust miał solidne podparcie. Miseczka wydaje im się nie tak ważna. Tymczasem rozmiar miseczki ma bardzo duże znaczenie! Lekceważenie rozmiaru miseczki to duży błąd, ponieważ miseczka nie może być zbyt pusta lub przecinać twojego biustu. Niedopasowana miseczka może być przyczyną odkształcania piersi i nie należy tego lekceważyć. Oczywiście takie problemy nie pojawią się od razu, jednak po wielu latach noszenia nieodpowiedniej miseczki może się tak stać. Większość kobiet jest przekonana, że najbardziej popularne rozmiary miseczek to A i B. Miseczka C według takich mitów zarezerwowana jest już dla kobiet o nieco obfitszych piersiach, a kolejne litery, takie jak E, F, G lub H są zarezerwowane jedynie dla naprawdę dużych piersi. To nie prawda! Bardzo wiele kobiet nosi miseczki w rozmiarze od E i wyżej i nie jest to w żadnym wypadku równoznaczne z tym, że mają ogromny biust. Miseczka ma rozmiary, które można określać dzięki liczb i liter. Obwód klatki piersiowej jest określany liczbowo, litera daje informację odnośnie wielkości miseczki. Aby dobrze dopasować miseczkę trzeba wykonać pomiar polegający na dość ciasnym zmierzeniu się pod biustem oraz wzięcie drugiego, luźnego pomiaru na wysokości biustu, a dokładniej samych brodawek. Następnie należy odjąć od siebie te dwie wartości, ich różnica powie nam, który rozmiar miseczki będzie właściwy.

Leave a reply

Minimum 4 characters